В Находку приехал цирк-шапито и его уже успели оштрафовать

Его купол расположился в городском парке культуры и отдыха. Артисты обещают интересную программу. Дрессированные обезьянки и попугаи на самокатах, собачки, среди которых чемпион России королевский пудель «Цезарь», жонглирование гирями, эквилибристика, иллюзион. Полный набор цирковых номеров не разочарует ни маленьких зрителей, ни взрослых. Первые выступления в Находке уже прошли с большим успехом.

Цирк-Шапито их Красноярска колесит по России уже более 15 лет. Артисты выступали практически во всех городах страны, в ближнем зарубежье — Казахстане, Белоруссии, Украине. И везде их тепло встречают, а в шапито всегда аншлаг. Особенно впечатляют публику номера в стиле харт-экстрим. Один из них — не для слабонервных. На глазах зрителей человека буквально переезжает автомобиль весом полторы тонны, а он остается целым и невредимым. Но это — не единственное, чем удивляют посетителей шапито чудо-люди. В коллективе цирка работают настоящие профессионалы. Иначе нельзя. Действо должно завораживать, радовать и волновать. На это стоит посмотреть, этим стоит восхититься. Представления красноярского цирка-шапито пройдут в центральном городском парке до 6 июня, пишет ИА Каскад-Находка.

Еще один интересный факт стал известен VestiRegion.ru в пресс-службе администрации НГО, администрацию цирка-шапито уже успели оштрафовать на 3 тыс. рублей за нарушение правил расклейки афиш в городе.

08:30, 26.05.2010 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Приморье → В Находку приехал цирк-шапито и его уже успели оштрафовать

Read More Here 31.12.2019, 04:13

I simply want to say I am just very new to blogs and really savored your web site. More than likely I’m planning to bookmark your website . You amazingly come with really good writings. Appreciate it for revealing your web-site.

CrowdforApps 15.01.2020, 09:52

Hi there! I simply want to offer you a big thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I will be coming back to your website for more soon.

CrowdforThink 15.01.2020, 12:57

Hello there! I just would like to give you a big thumbs up for the excellent information you have got here on this post. I will be returning to your website for more soon.

Dexter Ariola 15.01.2020, 19:43

Hi there! This article could not be written any better! Looking through this article reminds me of my previous roommate! He constantly kept preaching about this. I will forward this article to him. Fairly certain he'll have a very good read. Thanks for sharing!

Barry Eadie 16.01.2020, 02:26

I was able to find good information from your blog articles.

my site 18.01.2020, 00:24

I simply want to tell you that I am just beginner to blogs and certainly loved this blog. Most likely I’m going to bookmark your blog . You surely come with outstanding articles and reviews. Thanks a bunch for revealing your website page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 20:54

I needed to thank you for this excellent read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have you bookmarked to look at new stuff you post…

achat fichier email 05.03.2020, 15:01

An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who has been doing a little homework on this. And he actually ordered me dinner because I found it for him... lol. So let me reword this... Thanks for the meal!! But yeah, thanx for spending the time to discuss this subject here on your website.

Arletta Donaghy 06.03.2020, 16:22

Aw, this was a really good post. Taking a few minutes and actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I put things off a whole lot and don't seem to get anything done.

Sylvester Butkiewicz 09.03.2020, 02:26

I need to to thank you for this excellent read!! I absolutely loved every bit of it. I have got you book marked to look at new things you post…

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS