В Лесозаводске сосед по квартире оказался вором

В Лесозаводске вчера произошла кража. Днем через открытое окно в квартиру, расположенную на первом этаже, проник неизвестный и похитил из холодильника продукты питания. 

Когда хозяйка вернулась домой и обнаружила пропажу еды, то сразу обратилась в милицию. Наряд патрульно-постовой службы через некоторое время задержал подозреваемого. Стражам порядка помогли случайные прохожие, которые видели мужчину под окнами этого дама. 

Оказалось, что беспечностью владелицы жилища решил воспользоваться ее 42-летний сосед. Как выяснилось в отделе внутренних дел, ранее мужчина уже привлекался к уголовной ответственности за совершение аналогичного преступления, сообщает пресс-служба УВД по Приморскому краю.

По факту квартирной кражи возбуждено уголовное дело. Сотрудники приморской милиции настоятельно рекомендуют жителям и гостям Приморья проявлять осторожность и не провоцировать злоумышленников доступностью имущества. Чтобы уберечься от посягательств квартирных воров жителям первых и вторых этажей стоит подумать об установке железных решеток на окна, не помешает и оборудование дома сигнализацией.

11:43, 16.08.2010 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Криминал → В Лесозаводске сосед по квартире оказался вором

check here 31.12.2019, 00:28

I just want to tell you that I am beginner to blogs and seriously enjoyed you're blog. More than likely I’m likely to bookmark your website . You absolutely have very good articles. Thanks for revealing your website page.

Brigida Hamric 14.01.2020, 04:23

Great article. I will be going through many of these issues as well...

Love Irrigation 14.01.2020, 08:32

Hi, I do think your site may be having browser compatibility problems. Whenever I take a look at your website in Safari, it looks fine however, when opening in IE, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, excellent website!

CrowdforApps 15.01.2020, 07:31

You've made some really good points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most people will go along with your views on this website.

CrowdforThink 15.01.2020, 11:51

Great blog you have here... It’s difficult to find high-quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate individuals like you! Take care!!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 10:25

Wonderful post! We are linking to this great post on our site. Keep up the good writing.

healthy fresh recipes 05.03.2020, 00:37

Hi, I do believe your web site may be having internet browser compatibility problems. Whenever I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, fantastic blog.

fichier qualifié 05.03.2020, 08:12

I'm extremely pleased to discover this site. I wanted to thank you for your time for this wonderful read!! I definitely loved every part of it and I have you book marked to look at new information on your web site.

Luke Maslen 06.03.2020, 11:36

You need to take part in a contest for one of the finest blogs on the net. I most certainly will highly recommend this blog!

achat base de données b2c 07.03.2020, 01:06

I quite like looking through an article that will make men and women think. Also, thank you for permitting me to comment.

Will Stradley 09.03.2020, 07:41

Greetings! Very helpful advice in this particular article! It's the little changes which will make the biggest changes. Thanks a lot for sharing!

try here 10.03.2020, 03:31

I simply want to say I am very new to blogging and absolutely liked your web-site. Likely I’m want to bookmark your website . You certainly come with remarkable well written articles. Thanks a bunch for revealing your web site.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS