Уволены глава СКП по Хабаровскому краю и его заместитель

Начальник Следственного управления СКП по Хабаровскому краю Геннадий Фатеев и его заместитель Константин Лысенко уволены за нарушение присяги прокурора.

Геннадий Фатеев и Константин Лысенко.

Как сообщил официальный представитель ведомства Владимир Маркин, решение об увольнении было принято по итогам служебной проверки.

При этом Маркин не уточнил, что стало причиной увольнения высокопоставленных сотрудников ведомства.

02:10, 06.10.2010 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Дальний Восток → Уволены глава СКП по Хабаровскому краю и его заместитель

wm-woronin,Ульяновск 06.10.2010, 04:06

Ну за что могут уволить прокуроров! Тут целый букет:сращение с оргпреступностью, коррупция, посадки невиновных и многое другое.Они разве будут говорить о причинах изгнания! Для них это равносильно посадке с голой ж...в крапиву.

address 31.12.2019, 04:19

I simply want to say I'm very new to blogging and certainly enjoyed your blog site. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You amazingly have remarkable writings. Thank you for revealing your web page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 06:54

There's definately a great deal to know about this subject. I like all of the points you've made.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 23:10

This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something which helped me. Thanks!

fichier qualifié 05.03.2020, 13:36

I was able to find good information from your blog articles.

Leida Duchon 06.03.2020, 16:23

Very good post! We are linking to this particularly great article on our site. Keep up the good writing.

fichier qualifié 07.03.2020, 05:17

I'd like to thank you for the efforts you've put in penning this website. I'm hoping to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

Madeline Gobler 08.03.2020, 19:55

I absolutely love your blog... Pleasant colors & theme. Did you make this site yourself? Please reply back as I’m hoping to create my own website and want to find out where you got this from or just what the theme is named. Kudos.

find this 10.03.2020, 01:42

I just want to say I am just all new to blogs and truly enjoyed you're web page. Likely I’m going to bookmark your blog . You surely have fabulous writings. Appreciate it for revealing your web page.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS