В ближайшие дни ситуация с пробками во Владивостоке еще более обострится

В самое ближайшее время начнется реконструкция развязки на проспекте 100-летия Владивостока в районе остановки «Фирсова» (поворот на БАМ). Это еще больше усложнит автодвижение во Владивостоке. Об этом сообщает «ПТР» со ссылкой на начальника ГИБДД г. Владивостока А.Филиппенко. 

Напомним, что с 15 ноября во Владивостоке из-за реконструкции моста перекрыли выезд из города в районе Второй речки. Движение в обе стороны организовано только по одной части проспекта 100-летия Владивостока. При этом никаких нормальные объездных путей строители водителям не предложили. 

В связи с этим, начальник ГИБДД Владивостока выразил обоснованное опасение, что с началом работ в районе остановки «Фирсова» ситуация с пробками еще более обострится.

Тем временем по распоряжению главы Владивостока Игоря Пушкарёва, в связи с возникновением пробок подрядной организацией организуется временный, трёхполосный проезд через Вторую речку. В настоящее время строители делают отсыпку из скалистого грунта, готовят основание для укладки железобетонных труб для пропуска воды. После укладки водопропускных каналов будет возведена и утрамбована насыпь, устроена дорожная одежда. Временный проезд заасфальтируют и установят ограждения. Это сооружение позволит увеличить количество полос для движения автомобилей, движущихся по направлению выезда из города.

10:40, 18.11.2010 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → В ближайшие дни ситуация с пробками во Владивостоке еще более обострится

hyip monitors 08.03.2020, 06:17

Greetings! Very useful advice within this article! It is the little changes which will make the most significant changes. Thanks for sharing!

Lester Petrulis 08.03.2020, 10:14

Good info. Lucky me I recently found your website by accident (stumbleupon). I have saved as a favorite for later!

pl/sql to uml tool 09.03.2020, 20:37

This is a great tip particularly to those fresh to the blogosphere. Short but very accurate info… Thanks for sharing this one. A must read article!

render systems 09.03.2020, 23:16

This excellent website really has all the information and facts I needed about this subject and didn’t know who to ask.

music 10.03.2020, 04:11

I really like it whenever people come together and share views. Great site, continue the good work.

cruise 12.03.2020, 04:40

I wanted to thank you for this good read!! I definitely loved every bit of it. I've got you book marked to look at new stuff you post…

toronto custom gates 12.03.2020, 07:34

Excellent blog post. I absolutely appreciate this website. Stick with it!

Notariat in Londra 12.03.2020, 11:49

I love it when folks get together and share views. Great site, keep it up!

Notary West Drayton 12.03.2020, 15:07

I'm very happy to discover this site. I wanted to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely loved every bit of it and i also have you bookmarked to check out new things in your website.

Proton 13.03.2020, 14:29

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this article and also the rest of the site is extremely good.

powerball game 13.03.2020, 20:35

I blog often and I seriously thank you for your content. This great article has really peaked my interest. I'm going to take a note of your blog and keep checking for new details about once per week. I opted in for your Feed as well.

guest post nofollow 14.03.2020, 06:07

After looking at a number of the blog posts on your blog, I honestly like your way of blogging. I added it to my bookmark website list and will be checking back soon. Please check out my website as well and tell me what you think.

designer web 14.03.2020, 09:32

It’s difficult to find educated people in this particular subject, however, you seem like you know what you’re talking about! Thanks

Netflix 14.03.2020, 21:48

Great information. Lucky me I discovered your blog by accident (stumbleupon). I've saved it for later!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS