В Приморье при пожаре дома погиб человек

За прошедшие сутки в населённых пунктах Приморского края произошло 17 пожаров. Погиб один человек. Для ликвидации пожаров на территории края привлекались 147 человек личного состава и 38 единиц техники.

Как сообщили VestiRegion.ru в пресс-службе ГУ МЧС ПК, 12 марта в 04.46 поступило сообщение о пожаре по улице Подгорная поселка Кавалерово. Прибывшие на место вызова в 04.54 пожарные расчеты обнаружили горение мебели и личных вещей. Пламя было локализовано в 05.35 и полностью ликвидировано в 05.49. На месте пожара было обнаружено тело мужчины 1973 года рождения. Площадь пожара составила 12 квадратных метров. Причина пожара и гибели устанавливаются.

В целях недопущения гибели и травматизма людей на пожарах Главное управление МЧС России по Приморскому краю в очередной раз обращается к жителям края с просьбой быть предельно осторожными при обращении с огнем, соблюдайте правила пожарной безопасности.

10:11, 14.03.2011 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Приморье → В Приморье при пожаре дома погиб человек

hop over to this website 30.12.2019, 23:28

I simply want to mention I am new to blogs and truly enjoyed you're web-site. Probably I’m want to bookmark your website . You actually come with amazing articles. Thank you for sharing your website.

Tisa Guareno 14.01.2020, 02:06

This website was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Cheers.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 10:25

Excellent post. I absolutely appreciate this website. Thanks!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 22:11

Having read this I believed it was very enlightening. I appreciate you taking the time and effort to put this article together. I once again find myself personally spending way too much time both reading and posting comments. But so what, it was still worthwhile!

achat fichier email 05.03.2020, 11:26

Hi there, I believe your website could be having browser compatibility issues. Whenever I look at your website in Safari, it looks fine however, when opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, excellent site.

Faustino Okoye 06.03.2020, 12:21

I needed to thank you for this good read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have you bookmarked to look at new stuff you post…

fichier qualifié 07.03.2020, 05:12

I must thank you for the efforts you've put in writing this site. I really hope to see the same high-grade content by you later on as well. In truth, your creative writing abilities has inspired me to get my very own blog now 😉

Clare Harlan 09.03.2020, 03:55

This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thank you!

blog here 10.03.2020, 13:56

I simply want to tell you that I am newbie to weblog and actually savored you're page. Very likely I’m likely to bookmark your website . You absolutely come with amazing article content. Kudos for revealing your web page.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS