Благодаря сотруднику вневедомственной охраны в столице Приморья удалось спасти пьяного самоубийцу

13 сентября, в двенадцатом часу ночи, во Владивостоке решил покончить жизнь самоубийством 26-летний парень. В сильнейший ливень он собрался шагнуть с крыши девятиэтажки по улице Аллилуева. 

Во Владивостоке удалось спасти самоубийцу

Незадолго до этого парень распивал спиртное с друзьями и поссорился со своей девушкой. Друзья пытались отговорить самоубийцу, но он отказывался слушать, и скинул на землю куртку и обувь. 

Молодые люди сообразили вызвать полицию, а вместе с ней на место происшествия прибыли МЧС, «Скорая» и психологи. 
С парнем долго пытались идти на контакт, но он был непреклонен – не помог даже разговор с матерью по громкой связи. 

Все это продолжалось около трех часов, и парень не изменил своего решения. К счастью, его удалось схватить и остановить сотруднику вневедомственной охраны. 

14:09, 14.09.2012 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Благодаря сотруднику вневедомственной охраны в столице Приморья удалось спасти пьяного самоубийцу

click here now 31.12.2019, 06:40

I simply want to mention I am newbie to blogs and truly savored you're blog site. Most likely I’m want to bookmark your site . You definitely come with beneficial article content. Appreciate it for revealing your web-site.

Garry Stachecki 14.01.2020, 05:21

Spot on with this write-up, I actually think this web site needs a great deal more attention. I’ll probably be returning to read more, thanks for the information.

Wiley Pucket 15.01.2020, 20:59

I was extremely pleased to discover this site. I wanted to thank you for your time for this particularly wonderful read!! I definitely liked every bit of it and i also have you saved to fav to look at new information in your blog.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 23:39

After I initially commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a comment is added I get 4 emails with the exact same comment. There has to be a means you can remove me from that service? Thank you.

achat base de données b2c 05.03.2020, 15:31

I'm very happy to discover this web site. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!! I definitely enjoyed every bit of it and I have you bookmarked to look at new information in your website.

Amiee Dearstyne 06.03.2020, 09:50

I wanted to thank you for this good read!! I absolutely enjoyed every little bit of it. I've got you book-marked to check out new things you post…

Sara Bretz 08.03.2020, 18:37

bookmarked!!, I like your site!

check this site out 10.03.2020, 10:00

I simply want to tell you that I'm very new to blogging and site-building and really liked this web page. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You surely have outstanding writings. Kudos for revealing your webpage.

bare 15.03.2020, 14:42

This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Thanks.

bare 16.03.2020, 07:51

I blog quite often and I really thank you for your information. This article has truly peaked my interest. I will book mark your blog and keep checking for new information about once per week. I opted in for your RSS feed as well.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS