Первый снегопад накрыл Приморский край

Из-за обильного снегопада много машин скопилось на выезде из Владивостока в районе Второй Речки. Замедлено движение в центре на Светланской, Алеутской и Океанском проспекте. На автодороге Де фриз-Седанка-Патрокл наблюдается снежный накат с гололедом.

В Приморье пришел первый снегопад

В районе 43 дома по улице Постышева во Владивостоке столкнулись муниципальный автобус №17 и Mitsubishi Colt. По предварительной информации, жертв и пострадавших нет. Сейчас сотрудники ГИБДД выясняют, что, кроме непогоды, стало причиной аварии.

В связи с первым обильным снегопадом водителей краевого центра и всего Приморья просят быть предельно внимательными на трассах, соблюдать безопасную дистанцию и скоростной режим.

Автовладельцам рекомендуют незамедлительно проверить состояние покрышек, а также не парковать машины около обочин, чтобы не мешать работе снегоуборочной техники. 

В связи с резким ухудшением погодных условий на территории Владивостока введено ограничение движения для большегрузов. 
Водителей, которые не имеют достаточного опыта вождения, сотрудники ГИБДД убедительно просят не выезжать на трассы Владивостока и всего Приморья.

15:40, 19.11.2012 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Главная тема → Первый снегопад накрыл Приморский край

Дмитрий 19.11.2012, 16:25

Вот и пришла зима и наступил коллапс на дорогах нашего города .

you can try this out 31.12.2019, 02:27

I simply want to mention I am very new to weblog and really loved you're blog. Probably I’m going to bookmark your blog post . You absolutely have fabulous articles and reviews. Thank you for sharing with us your blog.

Hans Dasilva 14.01.2020, 03:02

When I originally commented I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a comment is added I receive 4 emails with the same comment. Perhaps there is a means you are able to remove me from that service? Thanks.

Oren Mcswiggan 15.01.2020, 23:25

I used to be able to find good information from your content.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 21:00

When I originally commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive four emails with the same comment. Perhaps there is a way you can remove me from that service? Appreciate it.

fichier qualifié 05.03.2020, 12:48

An impressive share! I have just forwarded this onto a coworker who had been doing a little research on this. And he in fact ordered me breakfast simply because I discovered it for him... lol. So allow me to reword this... Thanks for the meal!! But yeah, thanks for spending time to talk about this subject here on your web page.

Lilia Urbanek 06.03.2020, 12:21

This is a topic that is near to my heart... Many thanks! Exactly where can I find the contact details for questions?

achat base de données b2b 07.03.2020, 01:25

Pretty! This has been a really wonderful article. Many thanks for providing this information.

click here to investigate 10.03.2020, 05:38

I simply want to tell you that I'm very new to blogs and actually enjoyed your web site. Almost certainly I’m want to bookmark your blog . You surely have perfect posts. Thanks a bunch for revealing your website page.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS