В Артеме прошла акция к Дню призывника

В Артеме прошло праздничное мероприятие, посвященное Всероссийскому Дню призывника. В этот день чествовали тех, кому совсем скоро придется расстаться с уютной домашней обстановкой, сменив её на суровые солдатские будни.

Будущих призывников в Приморье немного познакомили с армейской жизнью

Праздничное мероприятие прошло в Детской школе искусств № 2, где ребятам давали напутственные слова представители комиссариата Приморского края по г. Артёму, поздравил будущих воинов ветеран Великой Отечественной войны Виктор Воронцов.

Председатель общественной организации ветеранов локальных войн и военных конфликтов «Боевое Братство» Анатолий Гуцалюк напомнил ребятам, что охрана государства и защита его интересов всегда являлась для граждан священным долгом и почетной обязанностью. Но помимо долга – военная служба – это еще и хорошая школа жизни для призывников. Ведь за год службы молодой человек набирает отличную физическую форму, приобретает спортивную фигуру и обучается нескольким полезным профессиям.

На мероприятии ребятам, достигшим 14-летнего возраста, вручили паспорта. Поздравили парней призывного возраста ребята из шоу-группы «Креатив», которые продемонстрировали, что уже сейчас уделяют много сил и времени своей физической подготовке. В завершении мероприятия призывники совершили экскурсию в воинские части округа, где воочию познакомились с условиями жизни и службы военных — сообщает VestiRegion.ru пресс-служба администрации Артемовского городского округа.

17:24, 19.11.2012 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Общество → В Артеме прошла акция к Дню призывника

website here 31.12.2019, 01:29

I simply want to mention I am new to blogs and actually savored you're website. More than likely I’m planning to bookmark your blog . You definitely have impressive articles and reviews. Many thanks for sharing your blog.

CrowdforApps 15.01.2020, 07:28

I used to be able to find good information from your blog articles.

CrowdforThink 15.01.2020, 12:27

Everything is very open with a precise description of the challenges. It was really informative. Your website is very helpful. Thank you for sharing.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 07:29

Good site you've got here... It’s difficult to find high quality writing like yours these days. I seriously appreciate individuals like you! Take care!!

healthy fresh recipes 05.03.2020, 00:51

Hello there! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking it and checking back frequently!

achat base de données b2c 05.03.2020, 08:26

I was able to find good information from your blog articles.

Josefa Chatcho 06.03.2020, 15:05

You ought to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the web. I will highly recommend this website!

achat base de données b2c 07.03.2020, 05:06

When I originally left a comment I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on whenever a comment is added I recieve 4 emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Thanks.

Demetra Zinsmeister 09.03.2020, 11:04

Hi! I simply want to offer you a huge thumbs up for the great info you've got here on this post. I'll be returning to your blog for more soon.

this 10.03.2020, 02:44

I just want to say I'm all new to blogging and seriously savored you're page. Probably I’m planning to bookmark your blog post . You amazingly have fabulous writings. Cheers for revealing your website page.

bare 15.03.2020, 06:31

Good site you have here... It’s hard to find high quality writing like yours nowadays. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS