285 малышей готовы принять детские сады в Находке

285 детей в возрасте от полутора до семи лет готовы принять детские садики в Находке. Направления на свободные места можно получить в городском управлении образования.

285 малышей готовы принять детские сады в Находке

В группах раннего возраста, до двух лет есть места в 31, 37 и 45-ом садиках, а всего места есть в 38 садах Находкинского городского округа.

Если сравнивать с прошлым годом, свободных мест стало на 139 больше из-за того, что многие дошкольники не прошли адаптацию, а кто-то сменил место жительства.

Несмотря на то, что свободные места в садиках Находки есть, своей очереди ждут еще 440 школьников, наиболее востребована первая младшая группа (2-3 года), а вот проблем с оформлением в детский сад 5-7-летних дошкольников нет.

С начала этого года в садах Находки открыто 11 дополнительных групп, до конца декабря после ремонта откроется детский сад №50, на первом этапе он примет 90 ребят.

17:30, 27.11.2012 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Общество → 285 малышей готовы принять детские сады в Находке

my site 31.12.2019, 05:23

I just want to mention I am just beginner to weblog and honestly liked this website. Probably I’m planning to bookmark your site . You absolutely come with incredible posts. Cheers for sharing with us your blog site.

Alline Dalzell 15.01.2020, 23:38

Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and the rest of the website is really good.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 09:26

Greetings! Very useful advice within this post! It's the little changes which will make the largest changes. Many thanks for sharing!

achat base de données b2b 05.03.2020, 09:33

Hi, I do believe this is an excellent web site. I stumbledupon it 😉 I'm going to come back once again since I saved as a favorite it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

Roscoe Benzango 06.03.2020, 14:47

I used to be able to find good advice from your blog articles.

achat base de données b2b 07.03.2020, 01:07

I was extremely pleased to discover this website. I wanted to thank you for ones time for this fantastic read!! I definitely loved every part of it and I have you bookmarked to see new information in your website.

Brock Benik 09.03.2020, 00:16

bookmarked!!, I really like your blog!

look at this site 10.03.2020, 10:05

I simply want to tell you that I am just beginner to weblog and definitely liked you're web-site. Most likely I’m planning to bookmark your site . You amazingly come with great well written articles. Thanks a bunch for revealing your website.

Web Hosting 13.03.2020, 07:20

Saved as a favorite, I really like your blog.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS