Трехлетний ребенок погиб при пожаре в Приморье

В понедельник, 4 марта, в многоквартирном одноэтажном жилом доме на улице Московской в городе Партизанске произошел пожар. 

Пожарные, прибывшие на место через пять минут после сообщения о возгорании, обнаружили сильное задымление в одной из квартир. Пламенное горение распространилось внутри комнаты. Создалась реальная угроза распространения огня на соседние квартиры и чердачное помещение.

На улице соседи оказывали первую доврачебную помощь трехлетнему ребенку. Незамедлительно прибывшие сотрудники «скорой» продолжили борьбу за жизнь мальчика и госпитализировали его. Несмотря на проведенные реанимационные действия, ребенок скончался в лечебном учреждении. Выяснилось, что мальчик был оставлен без присмотра взрослых и ввиду малого возраста не имел возможности самостоятельно выбраться из горящего помещения.

Благодаря оперативным действиям огнеборцев распространения огня на соседние квартиры не допущено. Общая площадь пожара составила 20 кв.м. Для тушения привлекалось 20 человек личного состава и 6 единиц техники. Причины пожара устанавливаются.

11:15, 05.03.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Приморье → Трехлетний ребенок погиб при пожаре в Приморье

website here 31.12.2019, 03:28

I simply want to tell you that I am very new to weblog and truly loved you're blog. Very likely I’m planning to bookmark your website . You actually come with impressive article content. Kudos for sharing your web-site.

healthy fresh recipes 05.03.2020, 01:37

Very nice blog post. I certainly appreciate this website. Keep it up!

achat base de données b2c 05.03.2020, 16:17

Wonderful post! We will be linking to this particularly great content on our website. Keep up the great writing.

Ja Pies 06.03.2020, 11:38

Can I simply say what a comfort to find a person that really understands what they are discussing over the internet. You definitely realize how to bring a problem to light and make it important. More people have to look at this and understand this side of the story. I was surprised you aren't more popular since you surely possess the gift.

achat base de données b2c 07.03.2020, 00:23

This site was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Kudos!

Oren Chrisjohn 09.03.2020, 09:53

I wanted to thank you for this fantastic read!! I certainly enjoyed every little bit of it. I have got you book marked to look at new things you post…

anonymous 10.03.2020, 22:46

I just want to tell you that I'm all new to blogs and definitely loved your page. More than likely I’m likely to bookmark your site . You really have amazing article content. Bless you for revealing your website.

GoFounders Europe 13.03.2020, 09:14

Very good write-up. I certainly love this site. Thanks!

bare 15.03.2020, 10:24

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article plus the rest of the site is also very good.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS