В Спасске – Дальнем ревнивец убил двух женщин

Следователи в Приморском крае завершили расследование в отношении 40-летнего местного жителя. Он обвиняется в убийстве двух человек.

Мужчина предстанет перед судом за убийство двух человек

Следствие считает, что 13 января этого года обвиняемый, будучи пьяным, поссорился с женой на почве ревности и решил ее убить. Он схватил наградной кинжал и отправился в дом тещи, где в это время находилась и его жена.

Продолжая скандалить, мужчина нанес несколько ударов в грудь, плечо и бедро 37-летней супруги. От полученных травм женщина умерла. Затем он нанес два удара ножом 57-летней теще, убив и ее.

Следствием собрано достаточно доказательств, уголовное дело направлено в суд – сообщает VestiRegion.ru старший помощник руководителя управления майор юстиции Аврора Римская.
Оперативное сопровождение по уголовному делу осуществляют сотрудники УМВД России по Приморскому краю.

10:20, 18.06.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Криминал → В Спасске – Дальнем ревнивец убил двух женщин

Анна 18.06.2013, 12:10

Уважаемые редакторы. Где Вы взяли эти сведения? Уточните их пожалуйста. Ну не 37 лет супруге, а 32 (одноклассница моего мужа, поэтому знаю точно). Это, конечно, содеянного не изменит. Горе для всей семьи и знакомых.

Наверное, лучше писать то, в чем на 100% уверены.

А то возникают сомнения на счет правдоподобности остальных фактов.

check these guys out 31.12.2019, 04:23

I just want to mention I am new to blogs and absolutely liked this web page. Most likely I’m going to bookmark your website . You actually have good well written articles. With thanks for revealing your website page.

this link 18.01.2020, 00:30

I simply want to tell you that I'm very new to blogging and site-building and really enjoyed this website. Almost certainly I’m likely to bookmark your blog . You absolutely have impressive posts. Appreciate it for sharing with us your web site.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 12:11

Greetings! Very useful advice within this post! It's the little changes that produce the biggest changes. Many thanks for sharing!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 22:52

I'm very happy to find this web site. I need to to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely appreciated every bit of it and i also have you bookmarked to see new stuff in your website.

achat fichier email 05.03.2020, 09:42

Having read this I thought it was very informative. I appreciate you finding the time and effort to put this short article together. I once again find myself spending a significant amount of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

Marlin Tittl 06.03.2020, 14:19

You ought to take part in a contest for one of the finest sites online. I'm going to highly recommend this site!

fichier qualifié 07.03.2020, 00:02

Hi! I just want to offer you a huge thumbs up for your excellent info you've got right here on this post. I am returning to your blog for more soon.

Arletha Doepke 08.03.2020, 15:36

Hi there! I just wish to give you a huge thumbs up for your great information you've got right here on this post. I am returning to your blog for more soon.

read this 10.03.2020, 05:02

I just want to tell you that I'm newbie to blogging and absolutely loved you're web site. Likely I’m going to bookmark your website . You absolutely come with remarkable article content. With thanks for sharing with us your web-site.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS