На выплаты приморцам, пострадавшим от циклона, выделены дополнительные средства

Губернатор Приморья Владимир Миклушевский подписал распоряжение о выделении 2 миллионов 900 тысяч рублей на выплаты приморцам, чье имущество пострадало в результате паводка.

Выплаты получат жители Дальнегорского, Дальнереченского, и Лесозаводского городских округов, Дальнереченского, Кавалеровского, Надеждинского, Ольгинского районов, села Кокшаровка (Чугуевский район), Спасского сельского поселения (Спасский район).

Как сообщает пресс-служба губернатора, три четверти пострадавших от паводков приморцев уже получили компенсации, остальные получат в ближайшие дни. В край направлено дополнительно 373 миллиона рублей федеральных средств, продолжатся выплаты тем, у кого пострадало имущество — от 50 до 100 тысяч рублей.

Руководству на местах рекомендовано как можно скорее сформировать списки и произвести оценку ущерба, понесённого населением, чтобы люди смогли быстрее получить положенные им выплаты.

12:54, 27.08.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Приморье → На выплаты приморцам, пострадавшим от циклона, выделены дополнительные средства

ирина 09.09.2015, 01:54

У меня на сегодняшний день все все14соток затоплены.не могу добиться поставить трубу для слива воды через дорогу

check these guys out 31.12.2019, 01:38

I just want to say I am very new to weblog and truly enjoyed you're web blog. Very likely I’m going to bookmark your blog . You definitely come with fantastic articles. Thank you for sharing with us your webpage.

Tom Byon 13.01.2020, 07:47

Great information. Lucky me I discovered your website by chance (stumbleupon). I've bookmarked it for later!

Love Irrigation 14.01.2020, 10:27

Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you, However I am experiencing difficulties with your RSS. I don’t understand why I am unable to subscribe to it. Is there anybody having similar RSS problems? Anyone who knows the solution will you kindly respond? Thanx!

navigate to this web-site 18.01.2020, 01:26

I just want to say I am just all new to blogging and site-building and definitely enjoyed you're web blog. Most likely I’m going to bookmark your blog . You absolutely come with superb posts. Kudos for sharing your webpage.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 08:55

Excellent site you have got here... It’s difficult to find good quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate people like you! Take care!!

achat fichier email 05.03.2020, 08:57

Good info. Lucky me I recently found your site by accident (stumbleupon). I've saved it for later!

Isaias Etzkorn 06.03.2020, 15:30

Pretty! This has been an extremely wonderful article. Many thanks for supplying this info.

achat base de données b2c 07.03.2020, 06:18

May I simply just say what a relief to find somebody who genuinely understands what they're discussing online. You definitely understand how to bring an issue to light and make it important. A lot more people need to check this out and understand this side of the story. I was surprised you aren't more popular because you most certainly have the gift.

try here 10.03.2020, 11:20

I just want to tell you that I am new to blogging and absolutely savored this blog site. Probably I’m going to bookmark your blog post . You certainly have incredible stories. Cheers for sharing with us your web page.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS