Чтобы не платить алименты двоим детям, отец продал арестованное имущество

В отделе судебных приставов Кавалеровского района Приморья в отношении местного жителя возбуждено уголовное дело. 

Должник по алиментам привлечен к уголовной ответственности

Мужчина, являясь должником по алиментам, продал автомобильный магнитофон, на который судебный пристав – исполнитель наложил арест. Теперь горе-отцу двоих детей грозит очередное уголовное наказание.

38- летний родитель уже был осужден условно на 10 месяцев за невыплату денег на содержание своим детям, с отбыванием наказания в колонии-поселении.

Тем не менее, нерадивый отец алименты так и не платит, а дети сейчас проживают у отца должника.
По факту неуплаты алиментов возбуждены уголовные дела, теперь мужчине придется отвечать за «забывчивость» перед собственными детьми по двум статьям уголовного кодекса России. 

14:30, 04.09.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Общество → Чтобы не платить алименты двоим детям, отец продал арестованное имущество

read this 30.12.2019, 23:28

I simply want to mention I'm beginner to blogs and honestly enjoyed this website. Likely I’m planning to bookmark your blog post . You absolutely come with good posts. Appreciate it for sharing your web-site.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 08:02

After going over a few of the blog articles on your web page, I truly like your technique of writing a blog. I added it to my bookmark website list and will be checking back in the near future. Take a look at my web site too and let me know how you feel.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 20:43

I want to to thank you for this wonderful read!! I absolutely enjoyed every bit of it. I have you saved as a favorite to look at new stuff you post…

achat fichier email 05.03.2020, 06:59

I like reading through an article that can make people think. Also, thank you for allowing me to comment.

Shaun Mcmannus 06.03.2020, 17:12

Great article. I will be experiencing a few of these issues as well...

fichier qualifié 07.03.2020, 02:29

You need to take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will highly recommend this web site!

Lilly Borzea 09.03.2020, 08:03

This website was... how do you say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Kudos!

Get the facts 10.03.2020, 05:52

I just want to mention I'm all new to weblog and truly savored your web page. More than likely I’m planning to bookmark your site . You amazingly come with superb writings. Thanks for revealing your web site.

Google 12.03.2020, 15:39

Spot on with this write-up, I really think this web site needs far more attention. I’ll probably be returning to see more, thanks for the info!

Google 12.03.2020, 19:51

Great blog you have here... It’s hard to find high-quality writing like yours these days. I really appreciate individuals like you! Take care!!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS