Приморье и Внешэкономбанк утвердили план совместной работы по развитию региона

Владимир Миклушевский 10 сентября в Москве совместно председателем правления «Внешэкономбанка» Владимиром Дмитриевым подписали план совместных мероприятий по комплексному развитию территории региона. Проект рассчитан на 5 лет — с 2013 по 2018 годы.

Внешэкономбанк заинтересован в сотрудничестве с Приморьем

Стороны намерены содействовать реализации инвестиционных проектов, в том числе на условиях государственно-частного партнерства. Также проект подразумевает развитие на территории края малого и среднего предпринимательства, индустриальных парков и кластеров.

Администрация Приморского края готова внести на рассмотрение группы Внешэкономбанка 12 проектов на общую сумму более 250 миллиардов рублей. Приоритетными определены проекты в сфере агропромышленного комплекса, переработки природных ресурсов, промышленности и транспортной инфраструктуры.

6 сентября на Дальневосточном экономическом конгрессе Губернатор края Владимир Миклушевский встретился с заместителем председателя правления Внешэкономбанка Ириной Макиевой. Итог встречи — подписание плана совместных мероприятий — сообщает VestiRegion.ru пресс-служба Губернатора Приморского края. 

11:00, 11.09.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Главная тема → Приморье и Внешэкономбанк утвердили план совместной работы по развитию региона

comedian 10.03.2020, 03:12

I needed to thank you for this wonderful read!! I definitely enjoyed every bit of it. I have got you book marked to check out new stuff you post…

cheap tourism 12.03.2020, 02:39

Pretty! This was an incredibly wonderful post. Thanks for providing this info.

toronto custom gates 12.03.2020, 08:17

I really like it whenever people get together and share thoughts. Great blog, continue the good work!

Notar Roman in Londra 12.03.2020, 12:44

You have made some really good points there. I checked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

Apostille 12.03.2020, 15:04

I could not refrain from commenting. Exceptionally well written!

Rosalia Wennersten 13.03.2020, 16:32

Spot on with this write-up, I actually feel this website needs a great deal more attention. I’ll probably be back again to see more, thanks for the information!

powerball site 13.03.2020, 21:07

This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Cheers!

chicken delicious recipe 14.03.2020, 05:59

I blog frequently and I really appreciate your information. This article has truly peaked my interest. I'm going to take a note of your site and keep checking for new details about once per week. I opted in for your Feed too.

need guest post 14.03.2020, 08:44

Very good post. I absolutely appreciate this site. Keep it up!

Netflix 14.03.2020, 22:41

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you writing this post plus the rest of the website is very good.

bare 15.03.2020, 16:47

This site was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something which helped me. Many thanks!

bare 16.03.2020, 08:08

The next time I read a blog, Hopefully it won't fail me just as much as this one. After all, I know it was my choice to read, but I actually thought you'd have something helpful to talk about. All I hear is a bunch of complaining about something you could fix if you were not too busy seeking attention.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS