Во Владивостоке разыскивают 13-летнюю школьницу

В понедельник, 18 ноября, 13-летняя Снежана Герасимова вышла после уроков из школы-интерната №1, который расположен на улице Баляева, 46 во Владивостоке, и до сих пор не вернулась домой.

По тревоге был поднят личный состав УМВД по городу. В розыске участвуют все службы полиции: ППС, угрозыск, инспекторы ПДН, участковые, ДПС, кинологи. Полицейские проверяют подвалы, чердаки, круглосуточные магазины. Ориентировка с приметами передана нарядам полиции.

Приметы: рост 150 см, волосы светло-русые, длинные, глаза тёмно-зелёного цвета.

Была одета: пуховик синего цвета, на рукавах и подоле — рисунок в виде белых снежинок, на капюшоне — мех белого цвета, шапка вязаная белого цвета с коричневым рисунком, полусапожки светло-коричневого цвета, брюки чёрного цвета. В ушах — золотые серьги-гвоздики с белым камнем.

Всем, кто обладает информацией о месте нахождения несовершеннолетней, сотрудники полиции предлагают обращаться по телефонам: 02, 2-655-213, 2-655-229, 2-655-216.

09:18, 22.11.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Во Владивостоке разыскивают 13-летнюю школьницу

reference 31.12.2019, 07:31

I just want to mention I'm newbie to blogging and actually liked this web-site. Probably I’m want to bookmark your blog post . You absolutely have beneficial writings. Kudos for sharing with us your website page.

Trinh Mccaskey 14.01.2020, 04:23

Hey there! I just would like to give you a huge thumbs up for your excellent information you have got here on this post. I am returning to your site for more soon.

Love Irrigation 14.01.2020, 09:44

I must thank you for the efforts you've put in penning this blog. I really hope to check out the same high-grade blog posts from you in the future as well. In fact, your creative writing abilities has inspired me to get my own site now 😉

Larraine Falso 15.01.2020, 19:21

I'm pretty pleased to discover this page. I wanted to thank you for ones time due to this fantastic read!! I definitely loved every bit of it and i also have you bookmarked to look at new things in your website.

hop over to this web-site 18.01.2020, 02:21

I just want to mention I'm new to blogs and really loved you're web page. More than likely I’m going to bookmark your blog post . You actually come with perfect articles. Thank you for sharing with us your web page.

achat base de données b2c 05.03.2020, 12:46

I could not refrain from commenting. Very well written!

Anamaria Leggins 06.03.2020, 18:43

Very good info. Lucky me I came across your website by chance (stumbleupon). I've book marked it for later!

achat base de données b2c 07.03.2020, 00:10

Hello there! This post could not be written any better! Looking through this article reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I am going to forward this post to him. Pretty sure he's going to have a very good read. Thanks for sharing!

Santiago Sadusky 09.03.2020, 17:15

Excellent article! We will be linking to this great article on our site. Keep up the great writing.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS