«Адмирал» в Подольске обыграл «Витязь» — 3:1

Во вторник, 26 ноября, владивостокский ХК «Адмирал» на выезде встречался с подольским «Витязем». Встреча закончилась со счетом 3:1 в пользу команды из Владивостока.

В первом периоде, дважды воспользовавшись ошибками хозяев, «Адмирал» вышел вперед — голы на счету Виктора Другова и Алексея Угарова. В начале третьего периода в составе хозяев точным броском отметился Максим Афиногенов, отыграв одно очко. В концовке матча решительную точку поставил Никлас Бергфорс — 3:1.

Таким образом, «Адмирал» прервал свою четырехматчевую безвыигрышную серию. Набрав 40 очков владивостокская команда делит восьмое-девятое места в турнирной таблице Восточной конференции с «Автомобилистом».

В следующем матче, который состоится в четверг, 28 ноября, «Адмирал» встретится с нижегородским «Торпедо».

09:12, 27.11.2013 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → «Адмирал» в Подольске обыграл «Витязь» — 3:1

click to find out more 31.12.2019, 04:25

I just want to mention I'm new to blogs and actually loved this page. More than likely I’m going to bookmark your blog . You absolutely come with good posts. Many thanks for sharing your web page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 22:41

I want to to thank you for this fantastic read!! I certainly loved every little bit of it. I have you saved as a favorite to check out new things you post…

fichier qualifié 05.03.2020, 15:31

Having read this I thought it was very informative. I appreciate you taking the time and energy to put this content together. I once again find myself personally spending a lot of time both reading and commenting. But so what, it was still worth it.

Latesha Kok 06.03.2020, 12:05

Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article and the rest of the site is very good.

fichier qualifié 07.03.2020, 02:06

This website really has all of the info I wanted concerning this subject and didn’t know who to ask.

Olga Topalian 09.03.2020, 02:28

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this article and also the rest of the site is really good.