Владивостокский фуникулер закрывается на профилактические работы до 1 сентября

Владивосток фуникулер

С понедельника, 7 июля, владивостокский фуникулер закрывается на профилактические работы до 1 сентября.

«Это – обычное ежегодное плановое техническое освидетельствование, производящееся в целях обеспечения безопасности перевозок, — пояснил начальник этого вида городского общественного электротранспорта Максим Дубровский. – Оно традиционно приурочено к летнему периоду года, когда поток пассажиров у нас наименьший».

Разработаны графики профилактических и ремонтных работ, согласно которым за полтора с лишним месяца здесь будет произведена проверка технического состояния вагонов, путей, канатов и их креплений, а также всего другого оборудования, механизмов, сооружений.

Ремонтники обещают, что фуникулёр снова заработает с 1 сентября. При этом напомним, что с 30 июня возобновил регулярные перевозки пассажиров полностью восстановленный маршрут другого вида городского электрического транспорта — трамвая № 6 «Сахалинская – Минный городок».

16:31, 03.07.2014 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Владивостокский фуникулер закрывается на профилактические работы до 1 сентября

try this web-site 31.12.2019, 00:48

I simply want to tell you that I am just beginner to weblog and honestly liked your blog site. Almost certainly I’m likely to bookmark your site . You amazingly come with wonderful articles. Appreciate it for revealing your blog.

click to find out more 18.01.2020, 00:19

I simply want to say I am just newbie to weblog and seriously savored this page. Very likely I’m likely to bookmark your website . You surely have really good posts. Thank you for revealing your webpage.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 11:44

Great site you've got here... It’s difficult to find high-quality writing like yours nowadays. I seriously appreciate individuals like you! Take care!!

healthy fresh recipes 05.03.2020, 00:22

I'm excited to uncover this site. I need to to thank you for your time for this fantastic read!! I definitely really liked every part of it and I have you bookmarked to look at new stuff in your web site.

achat base de données b2c 05.03.2020, 12:05

Great site you have here... It’s difficult to find quality writing like yours these days. I really appreciate individuals like you! Take care!!

Teddy Akerman 06.03.2020, 18:14

You have made some good points there. I checked on the net for more information about the issue and found most people will go along with your views on this web site.

achat base de données b2c 07.03.2020, 05:18

You're so awesome! I don't believe I've read through a single thing like that before. So good to find somebody with unique thoughts on this topic. Seriously... thanks for starting this up. This website is something that's needed on the internet, someone with a bit of originality.

Aldo Nolda 09.03.2020, 18:04

Howdy! I simply would like to offer you a big thumbs up for the excellent information you've got right here on this post. I will be coming back to your website for more soon.

try this 10.03.2020, 09:26

I simply want to tell you that I'm all new to blogging and seriously liked this page. Almost certainly I’m want to bookmark your blog post . You actually come with really good posts. Bless you for sharing with us your web-site.

bare 15.03.2020, 08:26

Howdy! I could have sworn I’ve been to this website before but after looking at some of the articles I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely pleased I found it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS