В Приморье подвели предварительные итоги выборов

В воскресенье, 13 сентября, в 22 муниципальных районах Приморья завершился единый день голосования. На уровне городских и сельских поселений выбирали 83 глав и депутатов 117 муниципальных комитетов. В 9 муниципальных районах выбрали депутатов в новые составы представительных органов, а еще в 3 муниципальных районах и одном городском округе — в районные Думы. Всего в выборах приняло участие 2 903 кандидата. 

По информации Избирательной комиссии Приморского края, с 8:00 до 20:00 проголосовали более 137 тысяч человек, что составляет 32 процента от общего числа зарегистрированных избирателей. Самая высокая явка за время выборов была зафиксирована в городских и сельских поселениях Спасского, Анучинского, Яковлевского, Дальнереченского и Октябрьского муниципальных районов.

С предварительными результатами голосования в Приморье можно ознакомиться на сайте Избирательной комиссии Приморского края.

09:50, 14.09.2015 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Главная тема → В Приморье подвели предварительные итоги выборов

go to this site 31.12.2019, 00:22

I simply want to mention I am just beginner to blogging and site-building and truly enjoyed this blog site. Almost certainly I’m want to bookmark your website . You absolutely have fantastic well written articles. Kudos for revealing your web page.

CrowdforApps 15.01.2020, 10:01

This is a topic that is close to my heart... Thank you! Exactly where are your contact details though?

Tierra Hineman 15.01.2020, 22:49

You're so cool! I don't believe I've read through a single thing like this before. So nice to discover someone with some unique thoughts on this subject. Really... thank you for starting this up. This site is something that is required on the internet, someone with some originality.

article 18.01.2020, 02:59

I just want to say I am just new to blogging and seriously liked this web blog. Likely I’m going to bookmark your site . You absolutely come with outstanding articles. Kudos for revealing your website page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 09:45

It’s difficult to find educated people in this particular subject, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

healthy fresh recipes 05.03.2020, 00:05

This page really has all the information I needed concerning this subject and didn’t know who to ask.

Elisha Kinoshita 06.03.2020, 11:55

It’s hard to come by knowledgeable people in this particular subject, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

achat base de données b2b 07.03.2020, 00:01

This is a topic that's near to my heart... Many thanks! Where can I find the contact details for questions?

Raul Bonaguidi 08.03.2020, 23:57

I needed to thank you for this wonderful read!! I absolutely loved every bit of it. I have got you book marked to check out new things you post…

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS