«Луч-Энергия» на выезде проиграл «Газовику» — 0:2

В воскресенье, 4 октября, владивостокский футбольный клуб «Луч-Энергия» на выезде встречался с лидером ФНЛ — оренбургским «Газовиком». Встреча завершилась победой хозяев — 0:2.

В первом игровом отрезке командам не удалось создать ни одного более или менее опасного момента, не было нанесено ни одного удара в створ ворот. Во втором тайме «Газовик» резко изменили темп матча: начали играть низом, в короткий пас и, как следствие, дважды поразили ворота «Луча».

Голы получились словно одинаковые: футболисты «Газовика» удачно сыграли на добивании. На 52-ой минуте неотразимый удар с линии штрафной нанес подключившийся в атаку защитник Владимир Полуяхтов. А на 68-ой минуте отличился нападающий Артем Делькин, подкарауливший отскок мяча в центре штрафной.

Следующий матч «Луч-Энергия» проведет 11 октября против «Шинника».

ПОСЛЕМАТЧЕВАЯ ПРЕСС-КОНФЕРЕНЦИЯ:

09:45, 05.10.2015 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → «Луч-Энергия» на выезде проиграл «Газовику» — 0:2

Go Here 31.12.2019, 05:11

I just want to say I am just beginner to weblog and honestly loved this web blog. Very likely I’m likely to bookmark your website . You actually have awesome articles. With thanks for revealing your website page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 11:58

Excellent site you've got here... It’s hard to find excellent writing like yours nowadays. I really appreciate individuals like you! Take care!!

healthy fresh recipes 05.03.2020, 01:36

I was able to find good information from your content.

achat base de données b2c 05.03.2020, 13:39

It’s hard to find experienced people on this subject, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks

Roxy Chemell 06.03.2020, 12:23

I used to be able to find good info from your blog articles.

fichier qualifié 07.03.2020, 01:45

I blog quite often and I truly thank you for your information. The article has really peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information about once per week. I subscribed to your Feed as well.

Terri Gochenour 08.03.2020, 14:29

Very good post! We will be linking to this great content on our site. Keep up the good writing.

see this here 11.03.2020, 01:55

I simply want to say I'm all new to blogs and truly enjoyed this web site. Most likely I’m likely to bookmark your blog . You certainly have perfect stories. Thanks a bunch for revealing your web site.