«Адмирал» проиграл «Сибири» и закончил выступление в Кубке Гагарина — 4:0

Во вторник, 1 марта, владивостокский ХК «Адмирал» на выезде проиграл «Сибири» в четвертом матче первого раунда плей-офф Кубка Гагарина. Игра закончилась со счётом 4:0 в пользу хозяев. Таким образом «моряки» завершили выступление в 1/8 финала Кубка Гагарина.

Первый период прошел в равной и обоюдоострой борьбе. Вопреки ожиданиям никто не стал закрываться, обе команды искали счастья у чужих ворот, но голкиперы были на высоте — 0:0.

Все, как и в первых двух встречах в Новосибирске решил второй период, когда хозяева в течении четырех минут забросили три шайбы. А затем новосибирцы начали охотиться за Бутом. Игнатович врезал Дэвиду в голову, а затем убежал за спину судьям, отказавшись драться. В итоге 5+20, а «моряки» две минуты играли 5 на 3, но Салак был бесподобен, и поймал все, что летело в створ ворот.

В заключительном периоде хозяева грамотно сыграли по счету и засушили игру. «Сибирь» выиграла серию 4-1 и вышла в следующий раунд. Для «Адмирала» самый успешный сезон в истории клуба завершен.

09:05, 02.03.2016 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → «Адмирал» проиграл «Сибири» и закончил выступление в Кубке Гагарина — 4:0

hop over to these guys 30.12.2019, 21:29

I just want to say I am just very new to blogging and seriously savored you're website. Most likely I’m likely to bookmark your blog post . You really come with great articles and reviews. Thanks a bunch for revealing your webpage.

CrowdforApps 15.01.2020, 08:59

This page certainly has all the information I wanted about this subject and didn’t know who to ask.

Jenni Mestayer 15.01.2020, 22:06

Hi, I do think this is a great web site. I stumbledupon it 😉 I am going to revisit once again since i have book-marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.

click resources 18.01.2020, 00:44

I simply want to mention I am all new to blogging and honestly liked you're website. Probably I’m planning to bookmark your website . You amazingly have wonderful article content. Cheers for revealing your website page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 09:02

Hi, I do think this is a great site. I stumbledupon it 😉 I may return once again since i have book-marked it. Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 22:30

You've made some good points there. I looked on the internet for more information about the issue and found most individuals will go along with your views on this web site.

achat fichier email 07.03.2020, 05:37

Spot on with this write-up, I seriously believe that this site needs much more attention. I’ll probably be back again to read through more, thanks for the advice.

Eddy Bottom 08.03.2020, 21:55

Your style is so unique compared to other folks I have read stuff from. Thank you for posting when you've got the opportunity, Guess I'll just book mark this blog.