Гастролёр из Барнаула ограбил коттедж во Владивостоке

Сотрудники полиции задержали жителя Барнаула за совершение серии квартирных краж. О краже заявил хозяин дома. По его словам, причиненный ущерб составил более 60 тысяч рублей.

Выяснилось, что злоумышленник проник в коттедж на улице Можайской, пока хозяев не было дома, отжав створку пластикового окна.

«Просмотрев запись камер видеонаблюдения, полицейские составили ориентировку и передали ее всем наружным нарядам. По подозрению в совершении кражи полицейские задержали 36 – летнего жителя Барнаула. В отделе полиции мужчина дал признательные показания», — сообщили в пресс-службе УМВД России по городу Владивостоку.

Кроме того, полицейскими доказана его причастность еще к шести кражам. В отношении задержанного возбуждено уголовное дело, сейчас он находится под стражей.

13:01, 10.09.2016 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Гастролёр из Барнаула ограбил коттедж во Владивостоке

click to read 31.12.2019, 02:36

I just want to mention I'm beginner to blogging and really loved you're website. Likely I’m planning to bookmark your site . You actually come with remarkable posts. Many thanks for sharing your webpage.

Johnnie Oyston 13.01.2020, 09:05

I used to be able to find good advice from your blog articles.

Love Irrigation 14.01.2020, 08:27

This site was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something which helped me. Thank you.

healthy fresh recipes 05.03.2020, 02:21

I couldn’t resist commenting. Very well written!

achat fichier email 05.03.2020, 09:52

Pretty! This has been a really wonderful article. Thank you for supplying this info.

Galen Dorado 06.03.2020, 13:26

Hi there! I could have sworn I’ve been to your blog before but after browsing through some of the articles I realized it’s new to me. Regardless, I’m certainly happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back often!

Han Hardester 08.03.2020, 09:41

Great post! We are linking to this great article on our website. Keep up the good writing.

view publisher site 11.03.2020, 02:37

I just want to mention I am just new to blogging and definitely loved you're web blog. Likely I’m likely to bookmark your website . You actually have superb articles. Bless you for sharing your blog.

bare 15.03.2020, 05:30

You ought to be a part of a contest for one of the finest websites on the web. I will recommend this web site!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS