В Петропавловске-Камчатском женщина зарезала напавшую на неё незнакомку

На Камчатке следователи выясняют обстоятельства смерти женщины. Ее тело с ножевыми ранениями нашли в одной из квартир краевой столицы.

«25 марта в следственном отделе Петропавловска-Камчатского зарегистрировано сообщение по факту обнаружения тела неустановленной женщины, с признаками насильственной смерти, в одной из квартир дома на проспекте Победы в краевой столице. В ходе осмотра на теле женщины было обнаружено не менее восьми ножевых ранений», – сообщили в пресс-службе краевого управления СКР, говорится в сообщении ИА «Кам 24».

Опрошенная по данному факту 35-летняя уроженка села Хайрюзово Тигильского района пояснила, что она распивала спиртное с незнакомой ей женщиной в квартире их совместного знакомого. Между ними произошел конфликт, в процессе которого незнакомка набросилась на нее с ножом. Со слов опрошенной, защищаясь, она выхватила из рук нападавшей нож и нанесла им не менее восьми ударов в спину обидчице.

09:41, 29.03.2017 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Горячие новости → В Петропавловске-Камчатском женщина зарезала напавшую на неё незнакомку

my web 31.12.2019, 06:36

I just want to mention I am new to blogging and site-building and actually loved you're web blog. More than likely I’m likely to bookmark your website . You certainly have terrific posts. Kudos for revealing your blog.

CrowdforApps 15.01.2020, 08:42

I quite like looking through an article that can make men and women think. Also, thank you for permitting me to comment.

CrowdforThink 15.01.2020, 13:20

Hello there! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely happy I stumbled upon it and I’ll be book-marking it and checking back often.

Johnny Demartini 15.01.2020, 19:26

bookmarked!!, I like your blog!

Cuc Fulker 16.01.2020, 01:49

Good information. Lucky me I came across your blog by chance (stumbleupon). I have saved as a favorite for later!

website here 18.01.2020, 01:45

I simply want to tell you that I am new to weblog and actually enjoyed this web page. Very likely I’m planning to bookmark your blog . You surely come with great articles. Bless you for sharing your blog.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 08:23

You need to be a part of a contest for one of the most useful blogs online. I most certainly will highly recommend this web site!

healthy fresh recipes 05.03.2020, 00:37

Hi! I could have sworn I’ve visited this site before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Regardless, I’m certainly happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back often.

Isreal Daire 06.03.2020, 13:50

Pretty! This has been an incredibly wonderful post. Many thanks for supplying these details.

fichier qualifié 07.03.2020, 06:10

This is a topic which is near to my heart... Best wishes! Where can I find the contact details for questions?

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS