Вниманию водителей Владивостока: открыт проезд на дороге Снеговая – Горностай

Вчера вечером, 12 сентября, подрядчики завершили ремонтные работы на участке дороги Снеговая – Горностай. Движение автотранспорта было запущено после 20 часов.

Напомним, что в районе Дальхимпрома 20 июля начались ремонтные работы. Здесь был полностью демонтирован старый мостовой переход, установлены новые водопропускные трубы большого диаметра, сооружены и заасфальтированы пешеходные дорожки, смонтировано новое дорожное ограждение. Работы планировалось завершить к 10 ноября, но благодаря слаженным действиям подрядчиков восстановить движение на этом участке дороги удалось выполнить раньше.

Минувшим вечером на дорожное покрытие была нанесена разметка, после чего подрядная организация убрала заградительные блоки и открыла движение автотранспорта, сообщает пресс-служба администрации Владивостока.

09:45, 13.09.2017 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Вниманию водителей Владивостока: открыт проезд на дороге Снеговая – Горностай

internet 31.12.2019, 03:13

I just want to mention I'm beginner to weblog and really savored this web blog. Probably I’m likely to bookmark your website . You surely have impressive articles. Kudos for revealing your web-site.

Abbey Harootunian 14.01.2020, 04:18

It’s hard to come by knowledgeable people about this topic, however, you sound like you know what you’re talking about! Thanks

CrowdforApps 15.01.2020, 09:22

I needed to thank you for this very good read!! I certainly loved every bit of it. I have you saved as a favorite to check out new stuff you post…

healthy fresh recipes 04.03.2020, 10:05

Excellent web site you have here... It’s difficult to find excellent writing like yours nowadays. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 23:07

Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon every day. It will always be helpful to read through articles from other writers and practice a little something from other web sites.

Kelly Dorsch 06.03.2020, 12:24

Way cool! Some very valid points! I appreciate you penning this post plus the rest of the site is extremely good.

achat fichier email 07.03.2020, 02:16

I really love your website... Pleasant colors & theme. Did you make this website yourself? Please reply back as I’m trying to create my very own blog and want to know where you got this from or what the theme is called. Cheers.

Su Simonett 09.03.2020, 00:29

Hi, I think your site could possibly be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in IE, it has some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up! Besides that, fantastic blog!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS