Рабочий погиб вчера при прорыве воды в коммунальном колодце в Хабаровске

Рабочий в Хабаровске вчера погиб при порыве пожарного гидранта в коммунальном колодце.

Арена

«Погиб один рабочий. Он спустился в колодец с пожарным гидрантом для проверки его работоспособности. Гидрант сорвало, хлынула вода. Рабочий не смог выбраться», — сообщил агентству «Интерфакс — Дальний Восток» начальник городской поисково-спасательной группы Денис Глотов.

По его словам, инцидент произошел в районе арены «Ерофей». Когда спасатели прибыли на место, вода лилась из колодца с напором на высоту, примерно, полуметра.

«Ждали, когда Горводоканал перекроет воду. После смогли извлечь уже погибшего рабочего», — сказал Д.Глотов.

Тем временем в одной из социальных сетей появилось видео, где запечатлен бьющий из колодца столб воды в несколько раз выше человеческого роста.

08:10, 14.10.2017 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Горячие новости → Рабочий погиб вчера при прорыве воды в коммунальном колодце в Хабаровске

Elektroschrott Recycling 06.03.2020, 08:55

I like it when folks get together and share opinions. Great blog, continue the good work.

Audry Varland 06.03.2020, 11:53

This blog was... how do you say it? Relevant!! Finally I've found something that helped me. Cheers.

fichier qualifié 07.03.2020, 03:06

You ought to take part in a contest for one of the greatest blogs on the internet. I most certainly will recommend this website!

Cyrus Macera 08.03.2020, 12:06

Very good information. Lucky me I discovered your site by accident (stumbleupon). I have book marked it for later!

check these guys out 10.03.2020, 02:16

I simply want to mention I'm newbie to blogging and really savored your page. Probably I’m likely to bookmark your site . You really have impressive stories. With thanks for sharing your web-site.

Notar Public in Londra 12.03.2020, 12:14

I used to be able to find good info from your blog posts.

Legalisation 12.03.2020, 15:46

Excellent web site you've got here... It’s difficult to find good quality writing like yours these days. I honestly appreciate individuals like you! Take care!!

GoFounders Africa 13.03.2020, 08:15

Everything is very open with a very clear explanation of the challenges. It was definitely informative. Your site is very useful. Thank you for sharing.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS