Девять пар универсальных бойцов встретятся в Уссурийске на дальневосточном турнире по ММА «New Generation»

В пятницу, 1 декабря, в восьмиугольнике спортивного клуба «Александр Невский» в городе Уссурийске состоится первый дальневосточный турнир по ММА «New Generation» среди молодых профессиональных бойцов, на котором выступят четыре спортсмена из Владивостока.

Почетным гостем турнира станет легенда ММА, российский спортсмен, чемпион мира по смешанным боевым искусствам UFC Олег Тактаров.

Зрители увидят девять ярких и бескомпромиссных поединков, все пары бойцов уже определены. В октагон выйдут представители Владивостока, Уссурийска, Дальнереченска, Благовещенска, Хабаровска, а также Сахалина и Республики Саха (Якутия). Все они имеют за плечами хорошую спортивную базу в различных боевых единоборствах, а также первоначальный опыт участия в профессиональных турнирах, но не более двух боев. 

Именно поэтому победа в турнире для каждого участника – мощная мотивация, предоставляющая помимо наград хорошее продвижение в профессиональной карьере.

Файт-кард турнира «New Generation»:

1 бой, 61,2 кг — Владимир Цой (Уссурийск), чемпион Волгоградской области по тайскому боксу, чемпион Владивостока по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Октябрин Яковлев (Якутск), победитель турнира «Вызов Алдана», представляющий клуб «Sakha Wrestling MMA»;

2 бой, 65,8 кг — Магомедшапи Гасайниев (Уссурийск), чемпион Владивостока по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Владимир Шутиков (Благовещенск), победитель Всероссийского турнира по боевому самбо, мастер спорта по самбо, представляющий клуб «Витязь»;

3 бой, 56,7 кг — Андрей Цой (Уссурийск), бронзовый призер чемпионата России по СБЕ ММА-2017, чемпион ДВФО по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Алексей Тян (Хабаровск), чемпион ДВ по универсальному бою, чемпион Хабаровского края по ушу саньда, представляющий клуб «Прайд»;

4 бой, 77,1 кг — Сергей Любимов (Владивосток), бронзовый призер чемпионата ДВФО по СБЕ ММА, победитель турнира «Прайд», представляющий клуб «Гладиатор» – Хачик Хлгатян (Дальнереченск), чемпион Приморского края по рукопашному бою, представляющий клуб «Пересвет»;

5 бой, 61,2 кг — Калантар Магомедов (Владивосток), двукратный чемпион ДВФО по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Игнат Андросов (Якутск), победитель турнира «Вызов Амура», представляющий клуб «Sakha Wrestling MMA»;

6 бой, 70,3 кг — Александр Куликов (Владивосток), чемпион Приморского края по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Акоб Хлгатян (Дальнереченск), чемпион Приморского края по рукопашному бою, представляющий клуб «Пересвет»;

7 бой, 84 кг — Башир Захаров (Уссурийск), серебряный призер чемпионата ДВФО по СБЕ ММА, победитель турнира «Прайд», представляющий клуб «Гладиатор» – Артем Авраменко (г. Алдан, Якутия), бронзовый призер чемпионата ДВФО по СБЕ ММА, победитель турнира «Вызов Алдана», представляющий клуб «Sakha Wrestling MMA»;

8 бой, 84 кг — Матвей Иваненко (Владивосток), чемпион Приморского края по СБЕ ММА, победитель турнира «Прайд», представляющий клуб «Гладиатор» – Руслан Ефременко (Хабаровск), чемпион Хабаровского края по рукопашному бою, представляющий клуб «Прайд»;

9 бой, 84 кг — Руслан Джафаров (Уссурийск), чемпион ДВФО по СБЕ ММА, чемпион Приморского края по СБЕ ММА, представляющий клуб «Гладиатор» – Теймур Нагиев (о. Сахалин), чемпион ДВ по грэпплингу, чемпион Сахалинской области по армейскому рукопашному бою.

Напомним, накануне, 30 ноября, в 13:00, во Владивостоке, в холле 4-го этажа торгово-развлекательного центра «Седанка Сити» (ул. Полетаева, 6д) пройдут пресс-конференция и взвешивание участников турнира. В пресс-конференции примут участие представители «Gladiator Fight Team», промоушена «Fight Nights Global» и легендарный «Русский медведь» Олег Тактаров. Вход на мероприятие свободный. После пресс-конференции все желающие смогут взять автографы и сфотографироваться с ее участниками.

Кроме того, в воскресенье, 3 декабря, почетный гость турнира «New Generation», чемпион UFC Олег Тактаров проведет во Владивостоке мастер-класс для приморских спортсменов, занимающихся различными видами единоборств. Время и место будут сообщены дополнительно. Как сообщили в пресс-службе администрации Владивостока, приглашаются все желающие, вход свободный.

21:24, 29.11.2017 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Горячие новости → Девять пар универсальных бойцов встретятся в Уссурийске на дальневосточном турнире по ММА «New Generation»

School Roadshow 19.02.2020, 03:04

I like reading a post that can make men and women think. Also, thanks for allowing for me to comment.

Federico Calderon Real Estate Las Vegas 19.02.2020, 07:06

Aw, this was an extremely nice post. Taking the time and actual effort to create a superb article… but what can I say… I hesitate a whole lot and never manage to get nearly anything done.

current jamb registrar professor haq olarewaju oloyede 20.02.2020, 01:50

You should be a part of a contest for one of the most useful blogs on the internet. I most certainly will recommend this web site!

easy to grow seeds 21.02.2020, 14:35

This is a topic which is close to my heart... Take care! Exactly where are your contact details though?

FabFilter Crack 21.02.2020, 16:36

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this write-up and also the rest of the site is also really good.

Legal justice Advocates 21.02.2020, 20:57

This is the perfect website for anybody who hopes to understand this topic. You realize so much its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa). You definitely put a new spin on a topic that's been written about for ages. Great stuff, just excellent.

male perf forum 22.02.2020, 10:34

There is certainly a lot to know about this topic. I love all the points you made.

car roof top bags 23.02.2020, 04:41

I couldn’t resist commenting. Well written.

journaling 23.02.2020, 08:00

Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am having problems with your RSS. I don’t understand why I cannot join it. Is there anybody getting identical RSS problems? Anyone that knows the answer can you kindly respond? Thanks!!

super peach wear 23.02.2020, 09:16

Can I simply just say what a relief to discover an individual who genuinely understands what they're talking about online. You definitely realize how to bring an issue to light and make it important. A lot more people need to check this out and understand this side of the story. I was surprised you aren't more popular because you definitely have the gift.

Eat placenta 23.02.2020, 12:43

Aw, this was an incredibly good post. Taking the time and actual effort to produce a really good article… but what can I say… I procrastinate a lot and don't seem to get anything done.

source 24.02.2020, 14:38

I like reading an article that can make people think. Also, thank you for allowing me to comment.

read more 24.02.2020, 23:59

You should be a part of a contest for one of the highest quality sites on the net. I'm going to highly recommend this site!

read more 25.02.2020, 08:37

Hello! I could have sworn I’ve been to this site before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me. Anyways, I’m certainly delighted I found it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly.

junk removal Raleigh 25.02.2020, 19:33

Pretty! This was an extremely wonderful article. Thank you for supplying these details.

Fayetteville NC 25.02.2020, 23:58

Howdy! I simply wish to offer you a huge thumbs up for the great info you've got right here on this post. I am coming back to your site for more soon.

Lotto Jackpot 26.02.2020, 02:09

I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s both educative and engaging, and without a doubt, you have hit the nail on the head. The problem is an issue that too few men and women are speaking intelligently about. I'm very happy that I stumbled across this in my hunt for something relating to this.

Rain GO NC 26.02.2020, 04:35

This page truly has all of the information I needed concerning this subject and didn’t know who to ask.

Abbruch aus Lübeck 26.02.2020, 06:50

When I initially commented I appear to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I receive 4 emails with the exact same comment. There has to be an easy method you can remove me from that service? Kudos.

SEO DC 26.02.2020, 10:57

I was very happy to find this page. I need to to thank you for your time due to this wonderful read!! I definitely appreciated every little bit of it and I have you book marked to check out new information on your web site.

hardwood floor cleaning fayetteville nc 26.02.2020, 21:33

Pretty! This was a really wonderful article. Thanks for supplying this information.

music promotion 27.02.2020, 01:35

This is the right webpage for everyone who wishes to understand this topic. You understand so much its almost tough to argue with you (not that I actually would want to…HaHa). You definitely put a fresh spin on a topic which has been written about for years. Wonderful stuff, just great.

Boxing results 27.02.2020, 04:54

I could not resist commenting. Very well written!

Web Designing Course 27.02.2020, 19:58

I was pretty pleased to find this great site. I want to to thank you for ones time just for this wonderful read!! I definitely loved every bit of it and i also have you book marked to look at new things on your web site.

Muslim Background Believer 28.02.2020, 06:38

I’m amazed, I have to admit. Seldom do I encounter a blog that’s both equally educative and interesting, and let me tell you, you've hit the nail on the head. The problem is something too few men and women are speaking intelligently about. I'm very happy that I came across this during my search for something concerning this.

how much thc is in cbd oil 28.02.2020, 14:02

Good post. I learn something totally new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis. It will always be useful to read through content from other writers and practice something from their web sites.

cvs melatonin 28.02.2020, 15:51

I wanted to thank you for this fantastic read!! I definitely loved every bit of it. I have got you bookmarked to check out new stuff you post…

scammer 29.02.2020, 04:29

Howdy! This post could not be written much better! Reading through this article reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about this. I am going to send this information to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!

classifieds free 29.02.2020, 06:45

Greetings! Very useful advice in this particular post! It is the little changes that produce the largest changes. Many thanks for sharing!

T-Shirt Printing London 29.02.2020, 07:15

I could not refrain from commenting. Perfectly written!

where to buy CBD oil 29.02.2020, 11:52

This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thanks.

muscat bay 29.02.2020, 13:17

I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 09:24

Everything is very open with a really clear explanation of the challenges. It was truly informative. Your website is very useful. Thank you for sharing!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 21:09

Aw, this was a very good post. Taking a few minutes and actual effort to create a great article… but what can I say… I procrastinate a lot and don't manage to get anything done.

achat fichier email 05.03.2020, 09:39

Hey there! I simply wish to give you a huge thumbs up for your great info you have got here on this post. I am coming back to your web site for more soon.

sexy 06.03.2020, 00:36

Hello there, I believe your web site may be having internet browser compatibility issues. Whenever I take a look at your website in Safari, it looks fine however, if opening in IE, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Apart from that, fantastic website!

MOBILTELEFON RECYCLING 06.03.2020, 08:31

I blog quite often and I truly thank you for your information. The article has really peaked my interest. I'm going to book mark your blog and keep checking for new details about once per week. I subscribed to your Feed as well.

Tami Lowenthal 06.03.2020, 10:48

I'm more than happy to discover this page. I need to to thank you for ones time just for this fantastic read!! I definitely liked every part of it and I have you book marked to see new things in your web site.

cruise 12.03.2020, 02:15

That is a great tip particularly to those new to the blogosphere. Brief but very precise information… Thank you for sharing this one. A must read post!

Procura Londra 12.03.2020, 12:44

There is certainly a lot to learn about this issue. I really like all the points you made.

Apostille 12.03.2020, 17:05

It’s hard to find experienced people about this topic, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS