Андрей Ищенко сегодня в 16:00 сдаёт избиркому Приморья собранные подписи

Итак, самовыдвиженец на выборы главы региона Андрей Ищенко все же сумел со своей командой, несмотря на сжатые сроки, собрать необходимое число подписей жителей Приморья, а также подписей глав и депутатов муниципальных районов края. Сегодня в 16:00 он сдаст документы в избирком Приморья.

Публикуем текст обращения Андрея Ищенко, размещенный в социальных сетях Интернета.

"Друзья, хочу сказать большое спасибо каждому из вас. Я пошел самовыдвиженцем на эти выборы губернатора Приморского края, рассчитывая только на вашу поддержку. 

Нам твердили: «Он не пройдет, ему не дадут пройти муниципальный фильтр, у него не получится собрать подписи населения в свою поддержку в такие сжатые сроки».

Друзья, вы должны услышать от меня это первыми: я и моя команда наперекор всему и всем собрали 147 подписей глав и депутатов муниципальных районов — у нас теперь имеется муниципальный фильтр. Более того у нас есть 8010 идеальных подписей жителей края. 

Сейчас их готовлю к сдаче, 18 ноября в 16:00 я предоставлю в избирательную комиссию Приморского края полный комплект документов.

Это стало возможным только благодаря вам, вашей поддержке, вашим усилиям. Спасибо вам за это! ".

Теперь вполне очевиден вопрос — сумеет ли избирком найти повод, чтобы отказать Андрею Ищенко в регистрации его кандидатом на выборы губернатора Приморья? 

09:30, 18.11.2018 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Горячие новости → Андрей Ищенко сегодня в 16:00 сдаёт избиркому Приморья собранные подписи

hyip monitors 08.03.2020, 06:10

This blog was... how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thank you.

Andrea Suen 09.03.2020, 17:20

You need to take part in a contest for one of the highest quality websites on the net. I most certainly will recommend this blog!

pl/sql to uml tool 09.03.2020, 20:38

Great blog you have here... It’s hard to find good quality writing like yours nowadays. I honestly appreciate individuals like you! Take care!!

wall insulation 09.03.2020, 23:18

Everything is very open with a precise explanation of the challenges. It was definitely informative. Your website is very helpful. Thanks for sharing!

pop culture 10.03.2020, 04:18

After checking out a number of the articles on your website, I honestly like your technique of blogging. I added it to my bookmark site list and will be checking back soon. Please visit my web site as well and tell me what you think.

go to my blog 10.03.2020, 07:32

I just want to tell you that I am very new to blogging and site-building and actually savored this blog. Probably I’m likely to bookmark your website . You certainly have beneficial well written articles. Thanks a bunch for sharing your webpage.

flight 12.03.2020, 05:13

Hi, I do think this is an excellent site. I stumbledupon it 😉 I'm going to return yet again since I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help others.

toronto custom gates 12.03.2020, 07:48

Saved as a favorite, I love your web site.

Procura Londra 12.03.2020, 11:10

I really like looking through an article that will make people think. Also, thank you for allowing me to comment.

Legalisation 12.03.2020, 17:31

I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

how to setup linksys router wrt1900ac 14.03.2020, 00:58

Pretty! This has been an incredibly wonderful article. Thank you for providing this information.

great web design 14.03.2020, 09:43

It’s difficult to find experienced people for this subject, however, you seem like you know what you’re talking about! Thanks

Netflix 14.03.2020, 22:14

I couldn’t resist commenting. Perfectly written!

bare 15.03.2020, 09:29

Everything is very open with a precise description of the challenges. It was definitely informative. Your site is extremely helpful. Many thanks for sharing!

bare 16.03.2020, 12:50

Good blog you've got here... It’s hard to find good quality writing like yours nowadays. I truly appreciate individuals like you! Take care!!

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS