Футбол: «СКА-Хабаровск» и «Спартак-2» вчера сыграли вничью

Московский футбольный клуб «Спартак-2» вчера сыграл вничью с командой «СКА-Хабаровск» в матче второго тура Футбольной национально лиги (ФНЛ).

Игра, состоявшаяся на четвертом поле «Академии «Спартак» имени Ф. Черенкова» в Москве закончилась с ничейным счетом 2:2.

Счет в матче открыли хозяева голом полузащитника Максима Данилина, однако гости уже на 13-й минуте смогли его сравнять усилиями грузинского хавбека хабаровчан Ираклия Квеквескири. Затем на 15-й минуте с поля был удален форвард гостей Евгений Шляков и на 31-й минуте «Спартак-2» снова вышел вперед после гола хавбека Александра Руденко.

Во втором периоде гости, находящиеся в меньшинстве, снова смогли отыграться с помощью мяча нападающего «СКА-Хабаровска» Владислава Брагина на 62-й минуте, который спустя 4 минуты также был удален с поля. Однако несмотря на то, что гости вынуждены были доигрывать матч вдевятером, «Спартак-2» так и не смог этим воспользоваться.

В следующем туре 20 июля «СКА-Хабаровск» примет дома  «Торпедо» из Москвы.

09:55, 14.07.2019 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Горячие новости → Футбол: «СКА-Хабаровск» и «Спартак-2» вчера сыграли вничью

click to read 31.12.2019, 05:25

I simply want to say I am new to blogging and site-building and seriously liked this web-site. Likely I’m going to bookmark your site . You certainly come with exceptional posts. Many thanks for sharing your blog.

CrowdforApps 15.01.2020, 06:27

I could not resist commenting. Very well written.

CrowdforThink 15.01.2020, 12:49

I’m impressed, I must say. Seldom do I encounter a blog that’s both equally educative and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The problem is something that too few people are speaking intelligently about. I am very happy I found this in my search for something concerning this.

Chang Wingerter 15.01.2020, 21:16

Way cool! Some extremely valid points! I appreciate you penning this write-up plus the rest of the site is also very good.

Shaniqua Stilwell 16.01.2020, 03:44

The next time I read a blog, Hopefully it won't fail me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read through, nonetheless I actually thought you would probably have something useful to talk about. All I hear is a bunch of complaining about something you could fix if you were not too busy looking for attention.

directory 18.01.2020, 01:20

I just want to say I'm very new to blogs and absolutely enjoyed this blog site. Very likely I’m going to bookmark your blog post . You actually come with wonderful well written articles. Kudos for sharing with us your web site.