Житель Владивостока выиграл в «Русском лото» более 700 тысяч рублей

1306-й тираж стал удачным для менеджера из Приморья Евгения Каскова — ему повезло выиграть 733 333 рубля. Как признался баловень фортуны, он использует особую тактику при покупке билетов.

Евгений Касков by .

По его словам, удача не заставила себя долго ждать, ведь в лотереях он участвует меньше года и применяет собственную методу.

— В университете я изучал теорию вероятности. На одной из пар преподаватель разложил карточки и предложил вытащить счастливую. Я дождался, когда все сделают свой выбор, и взял последним. Так я увеличил шанс на победу. Ведь выбирать пришлось уже из двух штук, а не из пятидесяти. И оказался прав! — говорит Евгений Касков. — Придерживаясь того же метода, я приобретаю лотерейные билеты под конец недели.

О выигрыше везунчик узнал из СМС-сообщения, пришедшего на телефон. В тот момент он гостил с семьёй у тёщи в Москве. Радостную новость тут же сообщил за обеденным столом. Общим советом решили, что свалившиеся деньги направят на строительство двухэтажного дома в Приморском крае.

Евгений работает менеджером по продажам в банковской сфере. В свободное время любит порыбачить или отправиться с семьёй в лес по грибы, выбраться на природу с палаткой.

— Самый лучший подарок в моей жизни — это рождение дочери и сына. Но от новогоднего миллиарда я тоже не откажусь, — смеётся удачливый житель Владивостока. — Если выиграю, то большую часть средств вложу в покупку коммерческой недвижимости и создание собственного бизнеса. Для родных приобрету несколько вилл с бассейном и развлекательным комплексом для детей. Например, в Крыму, Малайзии и Таиланде.

* Фото публикуется с разрешения победителя. «Русское лото».

18:02, 20.11.2019 г. — VestiRegion.ru

VestiRegion.ru → Владивосток → Житель Владивостока выиграл в «Русском лото» более 700 тысяч рублей

read this post here 31.12.2019, 06:27

I simply want to tell you that I am all new to blogging and definitely enjoyed your blog. Likely I’m planning to bookmark your website . You amazingly come with very good article content. Thanks a lot for sharing your web site.

CrowdforApps 15.01.2020, 09:11

Everyone loves it whenever people come together and share ideas. Great blog, stick with it.

CrowdforThink 15.01.2020, 12:44

You're so interesting! I do not think I've read something like this before. So wonderful to find somebody with a few unique thoughts on this subject matter. Really... thank you for starting this up. This web site is one thing that is needed on the web, someone with a bit of originality.

pop over to this website 18.01.2020, 01:23

I just want to mention I am new to weblog and really liked your website. Almost certainly I’m going to bookmark your site . You really have incredible posts. Thanks a lot for sharing your web page.

healthy fresh recipes 04.03.2020, 06:51

Greetings! Very helpful advice within this article! It is the little changes which will make the biggest changes. Many thanks for sharing!

healthy fresh recipes 04.03.2020, 21:13

Having read this I thought it was really enlightening. I appreciate you finding the time and energy to put this short article together. I once again find myself spending a significant amount of time both reading and commenting. But so what, it was still worthwhile!

fichier qualifié 05.03.2020, 14:38

An outstanding share! I've just forwarded this onto a colleague who was conducting a little homework on this. And he in fact ordered me dinner simply because I found it for him... lol. So allow me to reword this... Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending some time to talk about this subject here on your website.

fichier qualifié 07.03.2020, 04:35

I’m impressed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s both equally educative and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is something which not enough folks are speaking intelligently about. I am very happy I found this in my search for something concerning this.

Shannan Danoff 08.03.2020, 19:58

Hi there! This article couldn’t be written much better! Looking through this post reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I am going to forward this article to him. Fairly certain he will have a good read. Thank you for sharing!

check this site out 10.03.2020, 00:05

I just want to mention I am all new to blogs and honestly liked this blog. Probably I’m planning to bookmark your website . You surely come with beneficial article content. Appreciate it for sharing your webpage.

bare 15.03.2020, 09:29

Hello there! I just want to offer you a big thumbs up for the great info you have right here on this post. I'll be returning to your site for more soon.

НовостиНародные новостиПробки во ВладивостокеПубликацииRSS